Випадіння волосся

Від алопеції (випадіння волосся) частіше страждають чоловіки, і в переважній більшості випадків вона є андрогенетичною, тобто обумовлена на генному рівні. Жінки втрачають волосся значно рідше, а коли це трапляється, алопеція найчастіше буває дифузною, при якій відбувається рівномірна втрата волосся.

Незворотність і серйозність цього негативного явища залежить в першу чергу від різновиду захворювання і причин, що лежать в основі проблеми. Деякі види алопеції невиліковні, деякі, навпаки, добре піддаються лікуванню — аж до 100-процентного відновлення волосяного покриву. При серйозних симптомах слід пройти обстеження у фахівців, щоб уточнити, з чим саме вам доведеться боротися.

Симптоми випадіння волосся

 1. Поява локальних «голих» зон на волосистій частині голови. Найчастіше відбувається поступово: на тім’ячку (або на іншій частині голови) з’являється точковий просвіт між волоссям, який з часом розширюється і перетворюється на виразне віконце.
 2. Значна втрата волосся: на голові не утворюється локальних зон випадіння, але після кожного розчісування ви втрачаєте по 10-30 волосин, вони залишаються всюди, ваше волосся швидко рідшає.
 3. Втрата волосся на всьому тілі. Ви можете помітити, що випадають вії, волоски в бровах, на тілі.

Види алопеції

Як випадає волосся?

 1. Андрогенетична. Практично невиліковна форма алопеції, обумовлена генетичним фактором і впливом на волосяні фолікули гормону тестостерону. Переважна більшість випадків втрати волосся у чоловіків пояснюється саме андрогенетичною алопецією. Так як її корінна проблема — генетична, ніякі методи профілактики не здатні запобігти або послабити захворювання. Для лікування застосовуються і медичні препарати, і лазерна терапія, і хірургічний метод, причому тільки останній є надійним способом повернути рослинність на голову людини. Лікарські засоби та лазерна терапія дають незначний результат.
 2. Вогнищева. При цьому виді алопеції волосся випадає на певних ділянках, яких може бути від однієї до безлічі. Це невеликі ділянки з чітко окресленими кордонами, в межах яких волосся немає абсолютно. Причина — аутоімунні процеси в організмі, тобто руйнівний вплив на цибулини волосся факторів імунного захисту. Осередкове випадання волосся завжди свідчить про серйозні порушення в організмі людини, тому при такій алопеції слід негайно звернутися до лікаря. Боротися можна за допомогою серйозних лікарських препаратів, що призначаються лікарем після обстеження, так як ця проблема вимагає комплексного підходу.
 3. Дифузна. Відрізняється від осередкової тим, що волосся випадає не на одній ділянці дочиста, а частково — але на всій волосистій частині голови. Дифузна алопеція менш помітна, ніж вогнищева, але все одно може призводити до значного порідіння волосся. Причинами цього різновиду випадіння волосся можуть бути різні фактори стану здоров’я і способу життя:
 • Гормональний дисбаланс (при вагітності, після аборту, через прийом гормональних протизаплідних, порушення функції щитовидної залози).
 • Прийом деяких ліків і препаратів (антидепресантів, антибіотиків).
 • Стрес, депресія, нервове потрясіння.
 • Системні хронічні захворювання, період відновлення після операції або хвороби.
 • Значний недолік мікроелементів, вітамінів.
 • Інтоксикація, опромінення радіацією, хіміотерапія.

Дифузна алопеція виліковується після усунення її причин та подальшої терапії за допомогою спеціальних препаратів, що стимулюють ріст нового волосся.

Так як і лікування, і прогнози з приводу успішності безпосередньо залежать від різновиду алопеції та її причин, дуже важливо в першу чергу поставити діагноз. Тому при появі стійких симптомів не слід затягувати зі зверненням до лікаря.

Теги:

Добавьте свой комментарий