Як перевірити зір в домашніх умовах

Лікарі-офтальмологи закликають нас в свої кабінети з періодичністю щонайменше раз на два роки, причому навіть тих, хто бачить останню сходинку в перевірочній таблиці (пам’ятаєте? Ш, Б і так далі). Однак більшість з нас цим нехтує, а дарма: адже стандартна перевірка зору не тільки розповість про його стан, але також розповість і про здоров’я ваших очей (яке, до речі, може служити індикатором перших ознак розвитку серйозних захворювань, наприклад, цукрового діабету).

Огляд оглядом, але мати поняття про найпростіші методики самоперевірки зору буде зовсім не зайвим. Ось такі тести для самостійного використання пропонує офтальмолог Гленда Секор, член Американської академії оптометрії.

Як перевірити зір

«Дізнайся час»

Метод Дізнайся часЯкщо ви в окулярах бачите краще, ніж у контактних лінзах, можливо, у вас розвинувся астигматизм, тобто нечіткість («розмитість») зору, викликана неправильною формою рогівки. Більшість контактних лінз ніяк не впливають на астигматизм, їх легше підібрати, та й коштують вони дешевше. Але на сьогоднішній день на ринку з’явилося безліч контактних лінз, коригувальних астигматизм, серед яких легко вибрати ті, що влаштують вас.

Якщо ви не носите окуляри або контактні лінзи, то тест видозмінюється: сфокусуйте зір на стрілках вашого наручного циферблатного годинника (звідси і назва тесту: «дізнайся час»). Якщо одна стрілка бачиться вам більш розмитою, ніж інша — це перший сигнал астигматизму.

Астигматизм розвивається в тому випадку, якщо рогівка має овальну, а не круглу форму. Тому деякі об’єкти здаються більш чіткими, а інші, навпаки, каламутними.

«Адаптація в темряві»

В кінотеатріЯкщо ви запланували похід в кіно на вихідні, то це дуже до речі: можна провести ще один зоровий тест. Коли ви заходите в темне приміщення, таке як зал кінотеатру, ваш зір має адаптуватися до навколишнього оточення через кілька секунд. Те ж саме справедливо і для тих випадків, коли ви виходите з темряви на світло. Якщо ж зір «приходить в норму» через більш, ніж хвилину, це говорить про низьку адаптаційну здатність зору в темряві, що саме по собі може служити ознакою дефіциту вітаміну А.

Дізнайся все про захворювання очей катаракта

«Комп’ютерна втома»

Комп'ютерна втомаЯкщо від п’ятигодинної роботи за комп’ютером ви відчуваєте тяжкість, біль і сухість в очах — в цьому немає нічого не звичайного. Однак якщо ви спостерігаєте при цьому почервоніння очей, темні точки або надчутливість до світла, можливо, у вас до банальної очної втоми додалася інфекція, яку можна діагностувати тільки у лікаря.

Якщо проблема полягає лише втому, робіть хвилинні перерви після кожної години роботи. Підніміть вище ваш стілець, а монітор, навпаки, встановіть нижче рівня очей на 5-10 сантиметрів.

Якщо вам не сподобалися результати проведених тестів, то саме час записатися на прийом до офтальмолога.

Добавьте свой комментарий