Як підвищити тестостерон

Брак тестостерону у чоловіків веде до того, що зовнішність стає жінкоподібною, з’являється надмірна м’якість і чутливість. Причому такий ефект дає лише 10%-й недолік цього чоловічого статевого гормону. Ті ж, у кого рівень гормону підвищений, відрізняються підвищеною агресією і низьким почуттям самозбереження.

Як можна підвищити тестостерон

Спорт, як спосіб підвищення тестостерону

Існує кілька дієвих способів, які розглянемо далі.

 1. Психологічний спосіб. Природне бажання чоловіка — перемагати. Ставте перед собою цілі і досягайте їх, і тоді кількість чоловічого гормону помітно зросте. Крім того, слід думати, як чоловік, бути впевненим у собі і в своєму місці в житті.
 2. Сексуальний тонус. Для цього потрібно дивитися еротичні фільми, читати чоловічі журнали. Навіть просте щоденне спілкування з дівчатами підвищує рівень тестостерону. Але не варто гнатися за великою кількістю статевих контактів. Пам’ятайте, що думки про секс сприяють виробленню чоловічого гормону.
 3. Відпочинок і гарний настрій. Депресія знижує рівень тестостерону, тому подбайте про те, щоб у вас був гарний настрій.
 4. Повноцінний сон. Нічний відпочинок має тривати не менше 7-8 годин. Лягати слід не пізніше 23:00. Про те, як отримати здоровий сон ми писали в цій статті.
 5. Усунення зайвого жиру. Жир сприяє виробленню естрогену, тому слід займатися спортом і відмовитися від шкідливих продуктів.
 6. Сонячні ванни. Багато з тих, хто питає про те, як підняти тестостерон у чоловіків, навіть не підозрюють наскільки це просто. Навіть звичайні сонячні ванни здатні прискорити метаболізм і омолодити організм. Крім того, доведено прямий зв’язок між рівнем вітаміну D, який виробляється на сонці, і кількістю тестостерону.
 7. Скорочення естрогенів. Скоротити естрогени в організмі допоможуть хрестоцвіті овочі, такі як білокачанна, цвітна і брюссельська капуста, брокколі, редис, ріпа.
 8. Виключення алкоголю і нікотину. Хороша ерекція неможлива у людей, котрі зловживають алкоголем. Крім того, спирт розщеплює м’язові тканини. Якщо є проблеми з тестостероном, то вживання спиртовмісних напоїв краще повністю виключити. Особливо шкідливе пиво. Також сприяє зниженню статевого гормону нікотин.
 9. Не допускайте перегрівання яєчок. Яєчка не дарма розташовані не всередині тіла, а зовні, в мошонці, оскільки повинні мати температуру нижчу, ніж температура тіла. Це необхідно для кращого функціонування і підвищення виробництва тестостерону. Не носіть щільну, вузьку білизну, не перегрівайтеся в сауні або лазні.

Продукти, що підвищують тестостерон у чоловіків

Здорові продукти харчування для чоловіка

 • Продукти. Банани, лосось, лляна олія, арахісова олія, горіхи, молоко, оливкове масло, яєчні жовтки.
 • Більше цинку. Цинк не дозволяє тестостерону перетворитися в естроген. Крім цього, він стимулює трансформацію естрогену в тестостерон.
 • Селен — доза 200 мгр. Цей мікроелемент бере участь у біосинтезі тестостерону, а також впливає на функцію гормону і дітонародження.
 • Аргінін. Вживання продуктів, багатих незамінною амінокислотою аргініном, підвищує рівень чоловічого статевого гормону. У добу потрібно близько двох грамів L-аргініну.
 • Оливкова олія. Доведений факт — оливкова олія сприяє відновленню тканин людського організму та збільшує рівень гормонів.
 • Сіль — ворог тестостерону. Щоб стати справжнім чоловіком, доведеться відмовитися від солі. Незважаючи на те, що чоловіки люблять солоненьке, доведеться перейти на більш прісну їжу.
 • Відмова від цукру. В середньому чоловік з’їдає приблизно 12 ложок цукру в день, при тому, що 6 чайних ложок цукру — це верхня допустима межа в добу для чоловіка. Залиште солодощі для жінок.
 • Менше кави. Справжній блокатор вироблення тестостерону. Відмовтеся від кави настільки, наскільки вистачить сили волі.
 • Більше спецій. Кардамон, стручковий червоний перець, карі, часник, цибуля, куркума — всі ці спеції підвищують рівень чоловічих статевих гормонів.

Ліки, що підвищують тестостерон у чоловіків

Приймайте вітамінні комплекси. Особливо корисні вітаміни A, B, E. Тут слід врахувати, що вітамін С, навпаки, гальмує перетворення естрогену в тестостерон. Крім того, нормалізувати гормональний фон допоможе квітковий пилок, L-карнітин, Омега-3 і Омега-6 жирні кислоти, а також ВСАА (амінокислоти: лейцин, ізолейцин, валін).

Симптоми низького рівня тестостерону

Чоловік звертається до лікаря через низький тестостерон

 1. низьке лібідо;
 2. статева дисфункція;
 3. погіршення якості оргазму;
 4. зниження вираженості вторинних статевих ознак;
 5. зменшення густини і об’єму яєчок;
 6. висока дратівливість;
 7. зниження концентрації уваги;
 8. погіршення пам’яті;
 9. безсоння;
 10. депресія;
 11. скорочення «життєвої енергії»;
 12. низький обсяг м’язової маси;
 13. зменшення сили;
 14. підвищення рівня жирової тканини;
 15. крихкість кісток;
 16. в’ялість шкіри.

Для чого необхідний тестостерон?

 • збільшення м’язової маси;
 • спалювання жиру;
 • активізації метаболізму;
 • зміцнення кісткової тканини;
 • захисту від серцево-судинних та інших захворювань;
 • забезпечення вторинних статевих ознак і ерекції;
 • контролю за виробленням сперми, а також її здатністю до запліднення;
 • підтримання інтересу до протилежної статі;
 • продовження молодості;
 • збільшення тривалості життя;
 • бадьорості і оптимізму;
 • формування чоловічих рис характеру (наполегливість, діяльність, ініціативність, розкутість, безстрашність, азарт, схильність до авантюр і імпровізацій).

Щоб знати точно про наявність проблеми, слід здати аналіз на тестостерон у чоловіків. Для цього збирають всі дані про хворого (вік, анамнез, прийняті препарати) і роблять венепункцію. Норма рівня тестостерону у чоловіків становить 11-33 нмоль/л або 300-1000 нг/дл.

Добавьте свой комментарий