Як рано вставати: поради мудреців

Як рано вставати: поради мудрецівПитання сну — дуже актуальне питання для людей різного віку. Завдяки знанням буддистів, перехід на здоровий спосіб життя можна зробити досить легко.

Отже, що ж нам радять буддисти?

Комп’ютер і телевізійні передачі навантажують вас великою кількістю інформації, яка потім крутиться у вашій голові, не даючи заснути. Особливо це стосується комп’ютерних ігор, де мозок змушений проявляти підвищену активність.

Вимикайте комп’ютер і телевізор за годину до сну і ви побачите, наскільки легко і швидко можна засипати.

Якщо ви пізно лягаєте спати, але рано встаєте — ви наносите шкоду своєму організму. Людина повинна спати 7-8 годин, в іншому випадку у неї буде з’являтися апатія, слабкість, дратівливість, а також деякі захворювання.

Ідеальний час для сну — з 22:00 до 6:00. Спробуйте лягати і вставати в цей час хоча б 1 місяць. За цей період ваш організм повністю звикне до нового біоритму і ви будете відчувати себе чудово!

Для здорового міцного сну вам необхідні фізичні навантаження. При сидячому способі життя ваша енергія накопичується в організмі і, не знаходячи виходу, заважає вам заснути.

Людина повинна витрачати на спорт по 2 години в день: 1 годину вранці і 1 годину після обіду. Вранці можна займатися гімнастикою, йогою або бігом (як правильно бігати Медголос розповідав в цій статті), а вечірній час присвятити силовим вправам.

Дивно, але люди, які нічого не їдять на ніч, вранці відчувають себе набагато більш бадьорими. І це природно, адже організму не потрібно витрачати енергію на перетравлення їжі.

Відмовтеся від вживання їжі за 2-3 години до сну. В крайньому випадку можете з’їсти яблуко. Також в цей час необхідно виключити підбадьорливі напої — кава та чай.

Складіть список справ на завтрашній день. Цією нескладною дією ви звільнете свій мозок від безлічі дрібних проблем. «Офіційно» відкладаючи справи на завтра, ви розслабляєте свій розум, що в підсумку призведе до більш міцного і безтурботного сну.

Мелодія на будильнику повинна бути радісною, такою, що легко пробуджує, але не агресивною. Сам будильник краще ставити куди-небудь подалі, щоб для його відключення потрібно було встати.

Читання книг — давно відомий спосіб швидкого засипання. Бажано вибирати не наукові праці відомих поетів і письменників.

Кращий спосіб змусити себе рано встати — придумати який-небудь мотиватор, ранковий ритуал. Це може бути навіть кава з улюбленим печивом або приготований ввечері свіжовичавлений яблучний сік. Придумайте для себе приємний ранковий ритуал, вставати стане набагато простіше!

Яскраве світло запобігає виробленню мелатоніну в мозку — гормону, що відповідає за сон. Також світло стимулює роботу вашого мозку: чим його більше, тим більше знадобиться часу, щоб задрімати.

Більше розслабляйтеся перед сном. Прийміть гарячу ванну з ароматичними маслами, попросіть вашу другу половинку зробити вам масаж. Також можна зайнятися йогою, в якій є безліч «заспокійливих» вправ. Ну і дуже важливо спати на правильно вибраному матраці.

Теги:

Добавьте свой комментарий