Як уберегтися від свинячого грипу

Специфічна профілактика свинячого грипу полягає в застосуванні вакцини. Вона дозволить зменшити ймовірність захворювання цією інфекцією, а в разі зараження, свинячий грип буде протікати в легкій формі. Це можливо в результаті того, що імунна система організму людини вже буде підготовлена до зустрічі з цим вірусом, так як є клітини пам’яті, які надають свою дію негайно. Вакцинація при свинячому грипі не тільки знижує ймовірність цього захворювання, але і практично зводить до мінімуму можливість різних ускладнень цієї інфекції.

Оскільки вірус грипу, в тому числі і свинячого, досить швидко проходить різні мутації, то необхідно щороку створювати нову вакцину, яка міститиме актуальні штами вірусу.

Застосування вакцини дозволить захистити здорову людину на 80-100%, а за наявності у неї хронічних захворювань цей показник дещо менший, але все одно високий — 50-60%.

Слід пам’ятати, що вакцинувати людину необхідно за 3-4 тижні до передбачуваної епідемії. Цей час необхідний для стимуляції імунітету. Якщо пізно ввести вакцину, то вона не призведе до належної напруженості імунної системи і людина залишиться сприйнятливою до свинячого грипу.

Неспецифічна профілактика

Основні напрямки неспецифічної профілактики виглядають таким чином:

  1. підвищення захисних сил організму, так як вірус свинячого грипу не завжди викликає розвиток захворювання, навіть якщо потрапляє в організм людини;
  2. зменшення ймовірності проникнення вірусу в дихальні шляхи людини, які є вхідними воротами для цієї інфекції.

НІ свинячому грипу

Враховуючи вищевикладене, показано проводити наступні профілактичні заходи:

  • приймати полівітаміни, особливо в період міжсезоння (осінь і весна);
  • зміцнювати імунітет загартовуванням;
  • уникати різних захворювань, які послаблюють імунну систему людини;
  • повноцінний сон;
  • повноцінне харчування, яке багате різними корисними речовинами;
  • виключення контакту з особами, які вже хворіють на гострі респіраторні захворювання і т.д.
Виражені симптоми

Виражені симптоми

У період епідемії рекомендується носити маски на обличчі. Однак їх необхідно міняти кожні 3-4 години, так як в них можуть розмножуватися мікроорганізми, що створює додаткові умови для зараження. Маски можна використовувати кожен раз або нові, або вживані, але випрані і випрасувані. Якщо ж ви захворіли, то найкращим варіантом буде відмовитися від роботи на цей період. Так ви видужаєте швидше, а також забезпечите оточуючих вас від зараження.

Таким чином, проведення профілактичних заходів щодо свинячого грипу не дає 100% гарантії від зараження. Однак ці заходи допомагають звести до мінімуму ризик зараження даною інфекцією. Тому їх рекомендується дотримуватися. Це допоможе зберегти своє життя і життя близьких людей. У даному контексті особливо ефективна вакцинопрофілактика, якою не варто нехтувати.

Теги:

Добавьте свой комментарий