Як визначити дні зачаття

Призначення кожної жінки — стати хорошою матір’ю для своїх дітей. Молодих дівчат ще з шкільного віку цікавить питання природної контрацепції, щоб уникнути небажаної вагітності. Чимало топографічних видань випускають щомісячні астрологічні календарі, в яких позначені особливо сприятливі для зачаття дні, а також дні, в які неможливо завагітніти. Тим, хто вірять у таку контрацепцію, залишається побажати тільки удачі. Тому як ніхто не несе відповідальності за те, що там написано.

З якого віку можна точно визначати сприятливі для зачаття дні?

Організм жінки влаштований так унікально, що жоден календар не зможе передбачити, який день буде ідеально підходити для запліднення. Тому найбільш інформативним методом дослідження, можна назвати індивідуальний календарний метод менструального циклу.

З першого дня появ перших менструацій (10 — 12 років), кожна дівчинка повинна знати, що потрібно вести календар настання місячних. Для цього необхідно взяти календар і щомісяця фіксувати дату настання місячних і останній день. У дівчаток перші менструації можуть тривати значно довше, ніж у дорослих жінок (до 8 — 10 днів). З часом, організм сформується, і наступ місячних буде менш болючим.

Дівчатам до 18 років вкрай не бажано використовувати даний метод, так як менструальний цикл ще не повністю сформувався, можуть виникати неточності, що в кінцевому результаті приведуть до вагітності.

Що таке овуляція, і як визначити день її настання?

Менструальний цикл ділиться на певні періоди: абсолютну стерильність, умовну стерильність і фазу фертильності.

Овуляція — це процес виходу фолікула з яйцеклітини. Цей період є найбільш сприятливим для зачаття дитини. 90% випадків статевого акту в фазу фертильності призводять до запліднення.

Допомогти визначити час настання овуляції може лікар завдяки лабораторним дослідженням слини і крові. Сама ж жінка може проводити дослідження щодня. Для цього необхідно щоранку не встаючи з ліжка, вимірювати температуру в піхву. Того дня, коли буде максимальний стрибок температури на 1 градус, а наступного дня пониження рівно на градус, буде овуляція. Такий метод точний і інформативний.

Почнемо з того, що менструальний цикл — це період часу з моменту настання останнього дня першої менструації до настання першого дня наступної. Весь менструальний цикл (у нормі 27 — 28 днів) потрібно умовно розділити наполовину, в більшості випадків, посередині циклу відбувається овуляція.

Розглянемо це на практиці, наприклад, у жінки менструальний цикл триває 28 днів, для розрахунку днів овуляції 28 слід розділити наполовину, виходить 14. Слід дізнатися у жінки, якого числа цього місяця почалися місячні, нехай це буде 2 число. Необхідно зробити невеликі математичні операції. До числа 2 слід додати 14 днів, включаючи друге. У сумі вийшло 15 число. Це означає, що 15 числа даного місяця у жінки відбудеться овуляція.

Важливо враховувати такі аспекти як те, що на організм жінки впливає чимало факторів як екзогенного, так і ендогенного характеру. Овуляція може відбутися на день раніше чи пізніше, і це буде вважатися абсолютною нормою.

Чи можна завагітніти за 3-5 днів до менструацій?

Про те, чи можливо завагітніти під час статевого акту в період менструацій не може бути й мови. Менструація — це результат фолікула, що розірвався, яйцеклітина не готова до зачаття, відповідно, завагітніти в період менструацій неможливо.

Що стосується взагалі статевих контактів під час менструацій, то жінка вже сильно повинна себе не поважати, щоб дозволити чоловікові торкатися до свого тіла в такий період. Слід розуміти, що матка під час місячних являє собою відкриту рану, будь-яка інфекція може обернутися найсильнішим ускладненням або хворобою. Жінка повинна піклуватися про своє здоров’я, дотримуватися правил особистої гігієни. Під час менструацій забороняється приймати гарячі ванни, сидіти на чомусь холодному, купатися в річці, морі.

Період за 2-3 дні до настання менструацій є періодом абсолютної чистоти, тобто повної чистоти, зачати дитину в такі терміни нереально.

Коли можна обходитися без контрацепції?

Для багатьох чоловіків, статеві стосунки з презервативом — збочення. У такому випадку, жінка може використовувати оральні медикаменти. Все одно, рано чи пізно захочеться зняти презерватив і відчути партнера без якихось обмежень і посередників (презерватив). У таких випадках, знову ж таки потрібно провести певні розрахунки. Після того, як жінка навчилася визначати день овуляції і її тривалість, порахувати час «чистоти» легко і просто. Відразу після закінчення овуляції, зачати дитину неможливо. Складність полягає в тому, що потрібно бути на 100 % впевненим у тому, що овуляція закінчилася. У цей період статевий акт можна проводити без контрацепції до настання менструації.

У чому небезпека статевого акту без презерватива?

Небезпека статевих відносин без застосування презерватива полягає в тому, що партнери можуть заразити один одного при наявності венеричних захворювань. Пам’ятайте, що природний метод контрацепції діє тільки при сталості менструальних циклів, їх циклічності та позитивному перебігу без ускладнень.

Добавьте свой комментарий