Як зробити правильну поставу?

Правильна постава — запорука здоров’я і гарного самопочуття. Якщо вона зовсім не ідеальна, то це не тільки непривабливо, але й небезпечно для вашого здоров’я. Викривлений хребет буде здавлювати судини і нервові закінчення, що не кращим чином позначиться на функціонуванні всього організму. А як виправити поставу? Що для цього робити? Чи допоможуть вправи?

Перш ніж починати виконувати вправи і приймати активні заходи, варто поставу перевірити, ймовірно, все не так погано. Взагалі, поставою називається нормальна фізіологічно правильна поза хребта. В ідеалі людина повинна стояти рівно, голова і шия повинні бути прямими, як спина і коліна. Живіт в нормі підтягнутий.

Ось так перевіряється постава

Ось так перевіряється постава

Перевірка

Для перевірки постави на правильність можна виконати наступні маніпуляції:

 1. Встаньте рівно, притисніться спиною до стіни.
 2. Голову теж притисніть до стіни, притуліть до неї і п’яти. Руки опустіть і розташуйте їх уздовж тулуба.
 3. Тепер спробуйте в простір між попереком і стіною помістити долоню. Якщо ви це зробили, але при цьому плечі, шия, ноги і спина знаходяться на тому ж місці, то все в порядку.

Насторожити вас повинні наступні ознаки:

 1. Спина втомлюється, особливо при тривалому знаходженні в одній позі або після робочого дня.
 2. Болить шия.
 3. Хребет хрумтить при поворотах тулуба.
 4. Рухи (нахили, повороти тіла) ускладнені.

Що робити?

У разі порушень краще звернутися до лікаря-ортопеда. Але тут ви зможете знайти кілька корисних порад. Діяти потрібно комплексно і постійно, тільки тоді буде видно результат.

У повсякденному житті

 • Якщо ви стоїте, то спирайтеся на дві ноги одночасно, це дозволить розподілити навантаження рівномірно і уникнути перенапруги хребта.
 • При ходьбі тримайте спину прямо, плечі розправляйте, живіт злегка втягуйте. Голова повинна бути піднятою, а шия не може відхилятися в сторону.
 • Якщо ви носите сумки з однією ручкою через плече, то регулярно міняйте плечі.
 • Потрібно нести вантаж? Розподіліть його порівну між двома руками.
 • Любите каблуки? Не вибирайте моделі на запаморочливих шпильках, давайте ніжкам відпочивати, а для повсякденного життя вибирайте взуття на невеликому стійкому каблуці.
 • Ніколи не затискайте телефонну трубку між плечем і головою, це положення може стати звичкою і з часом призведе до викривлення хребта.
 • Якщо ви — молода мама, то зазвичай носите дитину обома руками перед собою. Для цього можна використовувати слінг, це дуже зручно. А на вулиці малюка садіть в коляску.

Дотримання цих простих правил дозволить виправити поставу.

Під час сну

Потрібно спати на правильно вибраній подушці і матраці

Потрібно спати на правильно вибраній подушці і матраці

Навіть коли ви спите, спина може займати неправильне положення і викривлятися. І якщо поза постійно буде неправильною, то потім ніякі вправи не виправлять ситуацію. Тому важливо звернути увагу на своє спальне місце. Ось яким воно має бути:

 1. Подушка не повинна бути занадто низькою або високою, м’якою або ж надмірно жорсткою. Вибирайте моделі середньої жорсткості і висоти, щоб шия не затікала і перебувала в нормальному положенні.
 2. Намагайтеся міняти позу для сну. Якщо постійно спати на одному боці, то це поступово буде провокувати викривлення, так що частіше обертайтеся, лягайте на спину.
 3. Матрац теж повинен мати середню жорсткість. Занадто м’який або, навпаки, занадто жорсткий матрац — погана підтримка для вашої спини.

На робочому місці або на навчанні

Неправильне і правильне сидіння

Неправильне і правильне сидіння

Щоб виправити поставу, насамперед, потрібно правильно організувати своє повсякденне робоче місце. Ваше крісло або стілець повинне мати пряму спинку, що розташовується перпендикулярно по відношенню до сидіння. Висоту відрегулюйте так, щоб коліна були зігнуті під кутом (прямим), стегна розташовувалися паралельно поверхні підлоги, а ступні упиралися в підлогу, а не бовталися в повітрі. Розміщуйте крісло поруч зі столом. Стіл, до речі, повинен мати таку висоту, щоб ви могли розташувати на ньому лікті, але спина при цьому залишалася прямою.
Якщо ви змушені довго сидіти, намагайтеся змінювати пози: повертайте тулуб, потягуйтеся, нахиляйтеся, вставайте, ходіть.

А ось деякі прості вправи, доступні всім офісним працівникам і студентам, які допоможуть виправити поставу:

 1. Руки розташуйте на підлокітниках крісла, лопатки зведіть разом, живіт втягніть до себе, напружуючи його м’язи. Тепер голову закиньте назад і перебуваєте в цій позі протягом 30-50 секунд.
 2. Руки приберіть назад і зчепіть їх в замок. Тепер піднімайте їх якомога вище, не розчіплюючи, затримайте в такій позиції на декілька секунд, потім поверніть в колишню позицію. Повторіть 10 разів.
 3. У положенні сидячи робіть обертання плечима, відводячи їх якнайдалі. Продовжуйте протягом 1-2 хвилин.
 4. Притисніться спиною до спинки крісла, спробуйте обхопити її ззаду руками. Затримайтеся в такому положенні, вигинаючи спину, потім поверніться до первісної позицію. Повторіть таку вправу не менше 15-20 разів.

Ефективні вправи

Вправи

Вправи

Пропонуємо вивчити і запам’ятати найбільш ефективні вправи, виконувати які можна вдома:

 1. Встаньте на карачки, впираючись у підлогу руками і зігнутими в колінах ногами. Тепер прогніть спину, піднімаючи голову вгору і закидаючи її, зробіть видих. Потім вигніть спину, як кішка, втягнувши живіт, вдихніть. У кожному положенні затримуйтеся на кілька секунд.
 2. Ляжте на підлогу, руки простягніть вздовж тулуба, ноги злегка зігніть в колінах і стопами упріться в підлогу. Тепер, не відриваючи спини і лопаток від підлоги, підніміть таз вище (старайтесь!), поверніться у вихідне положення. Зробіть не менше 20 повторів.
 3. Вам знадобиться гімнастична палиця (якщо її немає, візьміть звичайну палицю або, наприклад, парасольку-тростину). Ляжте на живіт, руки розмістіть за спиною, візьміть тростину. Підніміть руки, не випускаючи палицю, затримайте їх в такому положенні, потім опустіть. Повторіть вправу 15-20 разів.
 4. Розташуйте на голові книгу, випряміть спину, розведіть плечі, втягніть живіт. Ходіть так, щоб тулуб був прямим, а книга не впала з голови.

Такі вправи допоможуть виправити поставу, але тільки в тому випадку, якщо виконувати їх регулярно, тобто щодня. Тоді ви незабаром побачите результат.

Корисні поради для всіх на кожен день

 • Знайте: правильна постава — це привабливо і сексуально, і дуже здорово!
 • Думайте про свою поставу завжди, виправляйте її.
 • На видних місцях розклейте папірці з закликами і нагадуваннями про збереження правильного положення спини.
 • Пам’ятайте про те, що якщо настрій буде піднесеним, то плечі розправляться самі собою, так що будьте оптимістом по життю!
One Comment

Добавьте свой комментарий