Як зробити свою пам’ять кращою

Ми живемо в часи новітніх цифрових технологій, але вони не завжди позитивно позначаються на нашому способі життя. Одним з таких мінусів є те, що ми практично перестали запам’ятовувати інформацію.

По-перше, інформація в наш сучасний вік не завжди попадається якісною, тому нам необхідно піддавати її відсортовуванню, паралельно відсіваючи непотрібний мотлох.

По-друге, на сьогоднішній день, у кожного в кишені знайдеться мобільний телефон, куди з легкістю можна занести список продуктів, необхідних придбати в магазині, записати потрібний номер телефону, внести в телефон дату і час, і, врешті-решт, зробити потрібні розрахунки на калькуляторі. Багато і не пам’ятають, як це піти в магазин без списку, а тримати назви потрібних продуктів в голові, або підсумувати, помножити одне число на інше і т.д.

По-третє, якість нашої пам’яті погіршилася і через те, що ми розучилися правильно харчуватися.

Почнемо з правильного харчування. На процес запам’ятовування величезну роль грають гормони, що виробляються щитовидною залозою. Для її активної роботи в їжу потрібно вживати продукти, що містять йод (морепродукти, морська капуста). Найкориснішою рибою в цьому випадку є лосось, оскільки він містить не тільки йод, а й вітаміни.

Існують спеціальні принципи і методи, що дозволяють швидко сортувати і запам’ятовувати інформацію. Ось найцікавіші з них, які допомагають зробити свою пам’ять кращою:

Принцип сімки. Якщо в тексті знаходиться більше семи головних абзаців, подумки розбийте текст на параграфи, глави та абзаци. У перервах між роботою не забувайте про відпочинок, хоча б 10-15 хвилин.

Тонізуючий прийом. Якщо інформація важко вами запам’ятовується, спробуйте її прорифмувати, проспівати, вимовити з акцентом і т.д.

Метод скорочення. Виділіть головні поняття, а потім послідовно відновите текст.

Літературний прийом. Виписуйте початкові літери слів, придумуйте скорочення, потім подумки їх розшифруйте. Аналогічно студентським конспектами.

Прийом блоку. Складання схеми у вигляді блоку.

Метод ланцюга. Нову інформацію необхідно пов’язати з допомогою «зачіпки» — слова, кольору, стану і т.д.

Прийом «Місто знань». Уявіть в голові картинку, аналогічну вашій інформації, згадуйте, подумки по ньому пересуваючись.

Смислове «деревце». Ствол — це важлива інформація, основні поняття та ідеї, гілки, від гілок маленькі гілочки. Також ділите на 7 розділів.

Прийом аналогії. Знайти, на що схожий об’єкт.

Прийом логічного висновку. Знайдіть логіку об’єкта з доступною вам інформацією.

Добавьте свой комментарий