Залежність від алкоголю

Залежність від алкоголюАлкоголізм — підступна і часто непомітна хвороба: тільки усвідомивши, що без алкоголю фарби дня вже не настільки насичені, і життя не таке радісне, людина усвідомлює, що потрапила у велику пастку. Однією зі складових цієї важкої та небезпечної хвороби є алкогольна залежність.

Залежність від алкоголю — це той тривожний дзвінок, який повинен стати для людини визначальним у виборі подальшого шляху. Поборовши її, і то — на ранніх етапах, людина отримує можливість зберегти здоров’я і людське обличчя, ще не скотившись у прірву алкогольної деградації. Проігнорувавши ознаки залежності від алкоголю і продовжуючи пити далі, людина майже напевно в підсумку прийде до сумного результату, пізнавши всю гіркоту і приниження від статусу «алкоголік».

Залежність від алкоголю може носити як психологічний, так і фізичний характер, відповідно, проявляється по-різному і на різних етапах алкоголізму. Єдина стадія, яку деякі класифікують як окрему стадію захворювання, і на якій не проявляється алкогольна залежність — це стадія нульова. Для неї характерно нерегулярне споживання спиртних напоїв, зазвичай у невеликих кількостях, але часом і безконтрольно. На цій стадії людина може завжди припинити пити спиртне без особливих зусиль і яких-небудь наслідків, проте нерідко, перебуваючи тривалий час на нульовій стадії, відбувається таки потрапляння людини в залежність від алкоголю — психологічну. І тоді вона автоматично переходить на першу стадію алкоголізму.

Для неї характерне регулярне споживання спиртного, в основному, з метою «розслабитися» і зняти емоційну напругу. Людина вже може випивати на самоті — за прочитанням книги, перед телевізором. Коло спілкування починає формувати, виходячи з того, чи оточують її люди, що споживають алкоголь — набагато цікавіше спілкуватися і випивати саме з ними.

Характерний симптом першої стадії алкоголізму — зникнення блювотного рефлексу: організм вже не в силі боротися з цією токсичною речовиною. З’являються провали в пам’яті після занадто великої кількості випитого. При чому в той час, який людина потім не буде пам’ятати, в реальності вона може вести себе цілком адекватно — так, що оточуючі і не підозрюють, наскільки вона п’яна.

Психологічна залежність від алкоголю лікується складно, але лікуванню таки піддається. І усувати її необхідно в терміновому порядку, тому що наступна за першою — друга стадія алкоголізму — не змусить себе чекати.

А разом з другою стадією алкоголізму приходить і фізична залежність від алкоголю, яка міцно входить в життя людини, вбудовуючись в обмін речовин і на фізіологічному рівні провокуючи бажання випити. За рахунок того, що алкоголь стає окремим учасником обміну речовин, людина відчуває в ньому потребу, рівноцінно жадобі або голоду. Паралельно залежності, збільшується опірність алкоголю — у п’ять разів і більше. Але з припиненням випивання, організм «бунтує» і починає господареві мстити — починається алкогольна абстиненція. Особистісна деградація стрімко розвивається і настає остання — третя ступінь алкоголізму.

Для неї характерні залежність від алкоголю і психологічна, і фізична: третя ступінь алкоголізму — це повний полон. Занепала і позбавлена усього, людина живе однією думкою: де знайти гроші, або де дістати випивку, причому сп’яніння настає вже мало не з однієї чарки. Запій в цьому випадку — постійний, а після його припинення настає важкий стан, можливі епілептичні припадки, мимовільне сечовипускання і нездатність мислити адекватно. Повна залежність від алкоголю поступово завершує руйнівні процеси, які почалися на другій стадії алкоголізму, і які позначаються гастритом, виразкою, панкреатитом, цирозом печінки, гепатитом і хворобами серця.

No Comments

Добавьте свой комментарий