Запаморочення при вставанні

Запаморочення при вставанніЗазвичай ніхто не наляканий запамороченням, коли встаєш з ліжка. І це даремно. Адже даний стан може означати наявність серйозного захворювання.

Стан запаморочення, при зміні положення або з лежачого до стоячого, або з сидячого до стоячого, являє собою ортостатичну гіпотензію. Швидкоплинне помутніння здавалося б дрібницею, але вчені з Університету Південної Кароліни з’ясували, що ортостатична гіпотензія безпосередньо пов’язана із серцевою недостатністю.

Які ж причини запаморочення при вставанні?

Ортостатична гіпотензія трапляється лише в разі, коли падає нормальний кров’яний тиск. Це відбувається, тому що організм намагається компенсувати перехід від сидячого до стоячого положенню, серце в цей момент починає битися частіше (на 10 ударів швидше). Кровоносні судини звужуються, і більше крові повертається в мозок. Даний процес досить точний і відбувається автоматично, тому складно помітити зміни, після того, як приймеш вертикальне положення. А для людей з ортостатичною гіпотензією, запаморочення є ознакою порушення в системі.

Чи потрібно побоюватися? Дивлячись, які обставини. Причиною запаморочення може бути і зневоднення, і прийом певних медикаментів (інгібіторів, бета-блокаторів, діуретиків), і природний низький кров’яний тиск.

Добавьте свой комментарий