Здоровий сон і як його отримати

Здоровий сон і як його отриматиНестача сну може вкрай негативно позначатися на вашому організмі. Але чи знаєте ви, що занадто багато сну також може погано вплинути на ваше самопочуття? Зазвичай, для нормального відпочинку і відновлення організму людині потрібно 8-10 годин сну в залежності від віку та індивідуальних потреб, але багато людей або нехтують сном, або часто сплять більше потреби, що позначається на самопочутті.

Ось кілька правил, які допоможуть вам отримувати від сну тільки його позитивні властивості.

Здоровий сон і його правила

  1. Плануйте свій день. Якщо ви знаєте, що у вас є список речей, які вам потрібно зробити, це буде мотивувати вас прокинутися і закінчити справи якомога швидше.
  2. Лягайте спати в звичайний час. Не лягайте спати пізно, з наміром все рівно встати раніше, вранці вам буде важко це зробити. Краще перенесіть справи на наступний день і ляжте спати у ваш звичайний час.
  3. Встановіть будильник. Він не повинен дзвеніти занадто рано, краще налаштувати його на час, коли ви досить виспитеся, щоб отримати 7-9 годин сну. Робіть це протягом, принаймні, місяця, і ваше тіло звикне до того, щоб прокидатися в певний час і вам не доведеться використовувати будильник. Якщо у вас є кавоварка, яка має таймер, налаштуєте її на певний час так, щоб ви змогли прокинутися з ароматом свіжої кави.
  4. Розкажи іншим людям. Якщо ви не почуєте будильник або, якщо ви забули встановити його, переконайтеся, що є хтось, хто б міг розбудити вас, щоб ви не спали надто довго.
  5. Прокидайтеся в той же час по вихідним. Якщо ви порушите вашу звичку спати по 7-9 годин щодня, вам буде важко знову налагоджувати свій ритм на відновлення заданого режиму раніше. Краще його дотримуватися.
  6. Ранкові приготування. Намагайтеся щоранку дотримуватися якогось ритуалу прокидання, наприклад, спочатку душ, потім чашка кави або сніданок. Як тільки це стане звичкою, то ви будете робити це автоматично, коли прокинетеся, замість невпевненості в ранкових рухах по будинку.
  7. Просипайтесь активно. Після того як ви зробили усі свої ранкові процедури, рухайтеся далі. Ідіть працювати, або якщо у вас вільний день — сходіть в парк, або походіть по сходах вгору вниз. У вихідні дні, ви можете піти на прогулянку по місту або прокататися на велосипеді. Все що ви робите активно, допоможе вам швидше присипатися і не спати довго. Таким чином, ви змусите кров рухатися по вашому тілу краще і швидше, що дозволить вам очистити психічну павутину, залишену сном.
  8. Будьте здорові і здоровий сон прийде до вас. Харчуйтеся здоровою їжею і поповнюйте свій організм вітамінами та поживними речовинами, таким чином, ви можете тримати себе в потрібному руслі. Пийте багато води, оскільки обезводнення може змусити вас перевтомлюватися і прокидатися важче. В результаті ви можете довше часу спати.
  9. Зменшіть кількість кофеїну, який ви вживаєте в день. Кофеїн в кінці дня може знизити якість сну, що призводить до того, що ви довше хочете спати на наступний день або довше прокидаєтеся в першій половині дня.
Теги:
No Comments

Добавьте свой комментарий