Зневоднення організму — симптоми

Зневоднення організму - симптомиНайголовнішим і найбільш раннім симптомом, що вказує на розвиток процесу дегідратації організму, є відчуття спраги. Якщо дорослі люди здатні самі про себе подбати, відчувши сильну спрагу, то зовсім маленькі діти не можуть заявити про свій стан. Молодим батькам слід мати на увазі, що сильне занепокоєння малюків часто пояснюється саме початком процесів зневоднення. Однак сильне зневоднення, навпаки, може призвести до слабкості і апатії, яка може проявлятися навіть у відсутності бажання пити.

У дітей симптоми дегідратації проявляються з лякаючою швидкістю. Буквально на найбільш ранніх стадіях зневоднення у дітей можуть висушуватися і навіть тріскатися губи; діти можуть відчувати сильну сухість у роті, демонструвати збуджений стан. Також однією з ознак зневоднення у дітей є затуманений погляд. Тривожні симптоми дегідратації у немовлят можуть виявлятися в сильному ослабленні пульсу, частому і слабкому диханні і невеликому посинінні шкіри, яка стає вкрай чутливою до дотиків.

Досить ефективним методом діагностування зневоднення у дітей є наступний: акуратно відтягнути шкіру дитини в районі черевної порожнини і звернути увагу, як швидко відновлюється її нормальний колір, після того, як ви прибрали палець. Якщо з вмістом рідини в організмі все гаразд — шкіра майже відразу придбає природний відтінок. Якщо ж цей процес зайняв відносно багато часу, то це може бути сигналом, що вказує на розвиток процесів дегідратації в дитячому організмі.

Симптоми сильної дегідратації у дорослих більш яскраво виражені — людина відчуває сильну слабкість, страшну спрагу і може мати підвищену температуру тіла, хоча шкіра, при цьому, залишається досить прохолодною на дотик. У результаті нестачі електролітів в організмі (особливо натрію і калію), у дорослої людини може спостерігатися нудота і навіть м’язові судоми. Якщо вчасно не заповнити втрату рідини, то це призведе, незабаром, до зменшення кров’яного тиску. Така різка зміна тиску, викликана дегідратацією, здатна завдати шкоди внутрішнім органам людини, зокрема ниркам і мозку.

No Comments

Добавьте свой комментарий